Design Thinking w praktyce

Projekt: firma!

Interaktywne warsztaty z projektowania biznesu z wykorzystaniem narzędzi poznania perspektywy klienta dla studentów, absolwentów i młodych przedsiębiorców.

 
przyciemnione.jpg
termin.png
 
 

Zapraszamy studentów kierunków związanych z przemysłami kreatywnymi, którzy myślą o tym, by kiedyś stworzyć własną firmę oraz młodych przedsiębiorców, którzy już działają w tym obszarze, na interaktywne warsztaty poświęcone tematyce przedsiębiorczości.

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Nie jest to kurs z księgowości, prawa podatkowego, czy z tego, jak zarejestrować firmę. To warsztaty, na których staniesz przed wyzwaniem wymyślenia innowacyjnego pomysłu na biznes. To zadanie będziesz realizował w grupie i będziesz wspomagany przez doświadczonych trenerów. Poznasz i zastosujesz w praktyce nowoczesne narzędzia biznesowe – takie, jak Design Thinking, Mapa empatii, czy Business Model Canvas. Rozwiniesz swoją kreatywność i myślenie przedsiębiorcze. Doświadczysz jak to jest tworzyć biznes od podstaw w atmosferze kreatywności.

 

Każdy warsztat składa się z trzech modułów:

 

IMG_7793.jpg

1. Umiejętności i pomysł na biznes

Dowiesz się jak rozpoznawać mocne strony Twojego zespołu oraz identyfikować luki kompetencyjne. Poznasz także metody zespołowej pracy twórczej, dzięki którym wybierzesz zalążek pomysłu biznesowego, który będziesz szlifował i udoskonalał w dalszej pracy z Twoim zespołem.

color-4.png
2.jpg

2. Badanie użytkowników i konkurencji

Nabycie umiejętności analizy wymagań i ograniczeń dla rozwoju produktu z punktu widzenia użytkownika końcowego jest jedną z kluczowych umiejętności potrzebnych do tworzenia produktów z dużą szansą na sukces rynkowy. Dowiesz się, jak badać potrzeby potencjalnych klientów przy wykorzystaniu narzędzi metody Design Thinking.

color-4.png
Bez nazwy-11.jpg

3. Model biznesowy

Dobry biznes to nie tylko pomysł na konkretny produkt. Liczy się model biznesowy, a zatem 9 kluczowych elementów, które musisz przemyśleć aby zwiększyć szanse na powodzenie rynkowe. W trakcie warsztatów dowiesz się jak należy rozumieć model biznesowy i staniesz przed wzywaniem opracowania takiego modelu dla swojego pomysłu.

color-4.png
 

Organizatorzy

 

 

Warsztat Innowacji Społecznych

Fundacja Warsztat Innowacji Społecznych to niezależna organizacja pozarządowa tworzona przez osoby, które wierzą, że mocne więzi społeczne, oraz innowacyjne wykorzystywanie istniejących zasobów w oparciu o zasadę otwartości, gwarantują skuteczne rozwiązywanie wszelkich problemów, wpływając pozytywnie na jakość życia społecznego.

Warsztat realizuje m. in. szereg projektów szkoleniowych w zakresu kompetencji przywódczych. W działaniach szkoleniowych, oprócz aspektów związanych ze skutecznością i efektywnością zarządzania sobą i innymi, podkreślany jest aspekt praktycznej odpowiedzialności społecznej polegający na przekazywaniu narzędzi do właściwego diagnozowania sytuacji problemowej. Podejście to jest zgodne z filozofią „Human Centered Design” promowane przez firmę IDEO i Fundację Billa i Mellindy Gates, oraz podejściem „Adaptive Leadership” nauczanym przez Ronalda Heifetz’a w Center for Public Leadership Uniwersytetu Harvarda.

województwo małopolskie

Województwo Małopolskie od lat wspiera rozwój przedsiębiorczości w regionie, podejmując szereg inicjatyw, m.in. wspierających proces inwestycyjny w regionie (Centrum Business in Małopolska), promujących postawy przedsiębiorcze (Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce) i działalność innowacyjną małopolskich firm (Małopolski Festiwal Innowacji, Małopolska na targach innowacji). Województwo wspiera także organizację wydarzeń i spotkań technologicznych w regionie w ramach Programu Małopolska – tu technologia staje się biznesem. Jednocześnie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, samorząd przeznaczył na rozwój przedsiębiorczości w latach 2014-2020 blisko 870 mln EUR, o które aplikować mogą przedsiębiorcy oraz instytucje wspierające sektor biznesu. Działania Małopolski zostały w 2015 r. docenione przez Komitet Regionów UE, który przyznał Województwu prestiżowy tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016. Więcej informacji o działaniach Województwa: www.malopolska.plwww.businessinmalopolska.pl oraz www.rpo.malopolska.pl


 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.